Вже багато тисячоліть людство застосовує дріжджі у виробництві продуктів харчування. В результаті бродіння ми отримуємо дріжджову біомасу. Основна цінність такої біомаси – це високий вміст білку, який може сягати до 60% сухої маси, при цьому до 10% становлять незамінні амінокислоти. Продукти, отримані з дріжджів, за загальною кількістю та співвідношенням замінних/незамінних амінокислот відповідають вимогам ФАО/ВООЗ до високопоживних харчових продуктів.
Крім того, дріжджі багаті вітамінами групи В і цінними мінеральними речовинами.
У 1910 році в Німеччині почали додавати неактивовані дріжджі в ковбасні вироби. З того часу мистецтво виробництва дріжджових продуктів, як смакових та поживних добавок, було значно вдосконалено.
Дріжджові екстракти застосовують для надання різноманітним харчовим продуктам смаку умамі, що зазвичай характеризують як смак бульйону або м’яса, а також кокумі, що робить смак продукту більш насиченим без вираження конкретних характеристик аромату чи смаку, які можна було б точно описати.
Основні складові дріжджових екстрактів, що характеризують їх здатність впливати та підсилювати смак продуктів – це короткі пептиди, вільні амінокислоти і нуклеотиди. Крім підсилення смаку кожний дріжджовий екстракт має власний присмак. Ці специфічні присмаки формуються в результаті особливостей штамів дріжджів, умов ферментації та процесу автолізу, термообробки екстракту (смаки від нейтральних до сильно смажених).
Також важливий аспект характеристики цього продукту – це кількість солі у складі дріжджового екстракту, бо вона відіграє важливу роль в процесі автолізу дріжджової біомаси і тому значною мірою впливає на смак. Виробники дріжджових екстрактів зазвичай пропонують ці продукти з вмістом солі від 0,5 до 40%.
Слід зазначити, що дріжджові екстракти можуть маскувати сторонні ноти, такі як бобовий присмак у вегетаріанських замінниках молочних продуктів, м’яса та риби, гіркоту та металевий присмак у їжі та напоях при застосуванні замінників цукру і рослинних екстрактів. У сучасному світі дріжджові екстракти стають все більш популярними у харчовій промисловості завдяки своїм унікальним природним властивостям і функціональності. Їх застосування відповідає тенденціям охорони здоров’я та вимогам чистої етикетки, зниження вмісту натрію та цукру.
Застосування дріжджових екстрактів дозволяє у деяких продуктах зменшити кількість солі та цукру на 30% і споживачі це не помічають, завдяки тому, що дріжджові екстракти роблять їжу смачнішою.

Видатних успіхів в сфері виробництва неактивних дріжджів, дріжджових автолізатів і екстрактів, а також білків досягла Компанія “Angel Yeast Co., Ltd.”, що є на сьогоднішній день найбільшим в світі виробником таких продуктів. Ця компанія має сучасні виробничі бази в 13 містах по всьому світу та понад 12000 співробітників, а продукція та послуги постачаються в понад 160 країн і регіонів.

Найбільш популярними і постійно наявними на складі дріжджовими екстрактами в Україні є наступні види

Артикул продукту

Опис Загальний вміст азоту Амінний азот Вміст нуклеотидів* Вміст солі
FD00  Порошковий дріжджовий екстракт  відтінку від жовтуватого до жовтого. Містить доданий глутамат натрію та нуклеотиди. Стандартизований мальтодекстрином. ≥ 5% ≥ 2% ≤ 5,0%
FIG03 Порошковий дріжджовий екстракт  у вигляді мікро гранульованого порошку відтінку від жовтого до коричневого. ≥ 10% ≥ 3% 2,5-3,5% ≤ 5,0%
KA02 Порошковий дріжджовий екстракт  у вигляді мікро гранульованого жовтого відтінку. ≥ 10% ≥ 4% ≤ 2,0%
KA06 Порошковий дріжджовий екстракт  жовтого відтінку. ≥ 10% ≥ 4% 17-22%
KA102 Порошковий дріжджовий у вигляді коричневого порошку. ≥9%

 

≥3% ≤ 2,0%
KU012 Порошковий дріжджовий екстракт  відтінку від жовтого до коричневого. ≥ 8,5% ≥ 3% 8,0-12,5% ≤ 3,0%
KU224    Порошковий дріжджовий екстракт  відтінку від жовтого до коричневого. ≥ 10% 4,5-7,5% ≤ 3,0%
KU228    Порошковий дріжджовий екстракт  відтінку від жовтого до коричневого. 7-9% 11,5-14% 16-21%
KU248    Порошковий дріжджовий екстракт  відтінку від жовтого до коричневого. ≥ 10% 20-24% ≤ 5,0%
DFA026    Порошковий дріжджовий екстракт  у вигляді коричневого порошку. 45-55%

білку

16-20%
TDK002  Порошковий дріжджовий екстракт  у вигляді коричневого порошку з гіркуватим присмаком. ≥7% ≥ 2% ≤ 3,0%
VTC532  Порошковий дріжджовий екстракт  коричневого відтінку. Надає смак курятини. ≥3% 47-53%
VTC232 Порошковий дріжджовий екстракт  відтінку від жовтого до коричневого. Надає смак курятини. ≥7% 30-40%
AngeoPro F80 Дріжджовий білок для вегетаріанських продуктів та спортивного харчування.

Жовтий порошок.

25 кг мішки

Вміст білку ≥75,0%

Упаковка: багатошарові  паперові мішки з поліетиленовим прошарком по 20 кг

 

*Вміст нуклеотидів, загального та амінного азоту вказаний для сухої речовини без врахування солі.

Високий вміст білка: Вміст білка в дріжджовій біомасі може сягати до 60% сухої маси. Це робить її цінним джерелом харчових білків, включаючи незамінні амінокислоти.

Багатий вміст вітамінів та мінералів: Дріжджі багаті вітамінами групи В та цінними мінеральними речовинами, що може вносити додаткові корисні елементи в кінцевий харчовий продукт.

Унікальний смак та аромат: Дріжджові екстракти додають харчовим продуктам умамі та кокумі, роблячи смак більш насиченим та смачним. Це особливо важливо для продуктів, які мають високий вміст солі чи цукру, де додавання дріжджових екстрактів може допомогти зменшити їх кількість, не втрачаючи смакових якостей.

Маскування сторонніх нот: Дріжджові екстракти можуть маскувати неприємні аромати чи смаки, такі як бобовий присмак у вегетаріанських продуктах, гіркота чи металевий присмак.

Можливість зниження вмісту солі та цукру: Застосування дріжджових екстрактів дозволяє виробникам зменшити кількість солі та цукру у продуктах на 30% без втрати смакових якостей, що відповідає сучасним тенденціям охорони здоров’я та вимогам чистої етикетки.

 

У цілому, дріжджові екстракти виявляються корисними як природними добавками для покращення смакових та харчових якостей продуктів харчування.

ВИРОБНИКИ

Сфери застосування

null

Продукти харчування

null

Фармацевтична продукція та БАД

null

Спортивне та функціональне харчування